Jak dobrze dopasować gorset?

Gorset damski to element garderoby, który powinna mieć każda kobieta. Wspaniale podkreśla on kobiece atuty, jest również idealny na różne okazje. Może służyć jako bielizna oraz seksowny top, wszystko zależy od jego rodzaju. Gorsety damskie https://obsessive.com/pln_pl/gorsety pasują jednak do każdego typu figury, niezależnie od tego, czy jest się szczupłym, czy też pulchniejszym, w nim można wyglądać zjawiskowo. Powoduje on bowiem efekt smukłej sylwetki, zakrywa niedoskonałości i podkreśla kobiece kształty.

Overbust czy underbust?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gorsetów. Na co dzień obowiązuje podział na tradycyjne oraz tzw. overbust – na biust. Jego górna krawędź nachodzi na biust, wysmukla on talię, modeluje i unosi piersi. Gorsety te występują w wielu różnych odmianach, nadając piersią różne kształty. Doskonale sprawdzają się do noszenia pod sukienkę, gdyż wyrównują wszystkie niedoskonałości. Ponadto, zasłaniają biust, więc nie potrzebny jest pod nie biustonosz. Ten typ gorsetów damskich polecany jest szczególnie kobietom o dużych piersiach, gdyż dobrze odciąża kręgosłup. Drugim modelem jest underbust, czyli pod biust. Jest to model, który warto wybrać, jako pierwszy. Daje on dużą swobodę ruchów, a przede wszystkim ich dobór jest dużo łatwiejszy. Spokojnie można schować go pod luźnym topem.

Gorsety damskie – jak dobrać rozmiar?

Dobór rozmiaru gorsetu nie jest taki prosty. Zawsze oprócz wymiarów talii, warto sprawdzić obwód pod biustem oraz w biodrach. Wymiary gorsetu powinny być, jak najbardziej zbliżone do naturalnych wymiarów ciała, aby gorset nie odstawał, ani nie był zbyt ciasny. Przy wyborze gorsetu underbust można posiłkować się swoim wzrostem. Klasyczna długość jego czyli 28 cm, zalecana jest dla osób o wzroście pomiędzy 159-175 cm. Długość tą sprawdza się dodatkowo od linii pod biustem, do kobiecej fałdy na brzuchu. Jeżeli wynosi ona więcej niż 28 cm, wówczas należy wybrać gorset długi. W przypadku gorsetów damskich overbust zasada jest podobna, klasyczne pasują już od 159 cm, aż do 173 cm wzrostu.

Comments are closed.