7 porad jak znaleźć idealne buty ślubne

buty ślubne

Znalezienie idealnych butów ślubnych może być trudne. Jest wiele do rozważenia przy wyborze tej jednej specjalnej pary: potrzebujesz czegoś, co uzupełni twoją suknię, poczujesz się komfortowo przez cały dzień tańca, a co najważniejsze, będziesz wyglądać niesamowicie. Łatwo jest dać się złapać w stresie i przeoczyć oczywiste rzeczy – ale na szczęście mamy kilka wskazówek, które pomogą! Możesz nie myśleć o swoich butach jako o istotnej części swojego stroju, ale zaufaj nam – w wielkim dniu będzie je widać prawie tak samo jak swoją suknię! Jest mnóstwo rzeczy do rozważenia, gdy szukasz butów ślubnych, więc czytaj dalej, aby uzyskać nasze 7 wskazówek, jak znaleźć idealne buty ślubne.

Zaplanuj swój budżet na buty

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: „Ile chcę wydać na buty?”. To może wydawać się oczywiste, ale naprawdę ważne jest, aby zdecydować się na budżet przed poszukiwaniem butów na poważnie.

Możesz wyszukać buty ślubne online lub spotkać się w sklepie ze stylistą, który pomoże Ci znaleźć idealną parę. W butikach ślubnych często organizowane są specjalne imprezy, na których można obejrzeć przykładowe buty w obniżonych cenach.

Najwygodniejsze buty ślubne – przymierz jak najwięcej butów

Podczas przeglądania, upewnij się, że przymierzasz jak najwięcej różnych par butów. Idealnie byłoby, gdybyś chciała przymierzyć jak najwięcej różnych stylów – nawet jeśli wydaje Ci się, że znalazłaś „ten jedyny”. Przymierzaj zarówno wysokie, jak i niskie obcasy, a także różne szerokości i wysokości każdego buta.

Może się okazać, że podoba Ci się jedna para, ale istnieje bardziej odpowiedni styl dla Ciebie w oparciu o to, jak wygląda z sukienką. Alternatywnie, możesz naprawdę lubić pewną parę butów, ale nie pasują one do Twojej sukienki w ogóle. Jest to coś, co musisz mieć na uwadze, gdy przeglądasz buty ślubne. Będziesz chciał się upewnić, że buty, które wybierzesz, pasują do Twojej sukni, a także do Twojej osobowości.

Sprawdź dostępne rozmiary marki

Możesz być w stanie znaleźć swoją idealną parę butów do sukienki w swoim regularnym rozmiarze, ale pamiętaj, że przemysł obuwia ślubnego może mieć inną definicję „regularnego” niż to, do czego jesteś przyzwyczajony. Kiedy robisz zakupy dla butów ślubnych, możesz zauważyć, że rozmiary różnią się od tego, do czego jesteś przyzwyczajony. To dlatego, że marki butów ślubnych zaspokajają tych, którzy noszą bardzo wysokie obcasy na bieżąco, a niektóre z tych marek mogą nawet być cateringiem dla kobiet plus size. Oznacza to, że istnieje wiele opcji tam dla Ciebie, jeśli szukasz butów ślubnych, które mogą nie być dostępne w zwykłych sklepach.

Buty taneczne ślubne – rozważ wysokość obcasa i komfort

Jeśli chodzi o rodzaj obcasa, chcesz wybrać parę, która odpowiada Twoim potrzebom i Twojej osobowości. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do noszenia wysokich obcasów, możesz chcieć wybrać coś niższego i bardziej wygodnego. Jeśli jednak próbujesz osiągnąć pewną wysokość, możesz zdecydować się na szpilki lub platformy (dobrym rozwiązaniem mogą być też buty na słupku – więcej: https://oldfashionedgirl.pl/moda/buty-na-slupku-model-obuwia-damskiego-ponadczasowy/).

Podobnie, jeśli potrzebujesz więcej wsparcia łuku, możesz zdecydować się na niższy obcas. Jeśli potrzebujesz skrócić piętę, zawsze możesz mieć ją ułożoną w stos. A jeśli masz szerszą stopę, masz również kilka opcji, takich jak szeroki obcas lub platforma. Możesz również chcieć pomyśleć o materiale, z którego wykonany jest but. Czy chcesz, aby były wykonane z określonego materiału? Niektóre tkaniny są lepsze dla Twojej stopy niż inne. Możesz również rozważyć, czy chcesz, aby twoje buty były barwione, czy nie.

Najpiękniejsze buty ślubne – pomyśl o kolorze i tkaninie

Następnie pomyśl o kolorze i tkaninie swoich butów. Czy masz na sobie suknię w kolorze rumianego różu, czy odważną czerwoną suknię? Co mają na sobie Twoje druhny? Czy masz na sobie jakieś inne akcesoria, które dobrze komponowałyby się z określonym typem butów? (uniwersalnym modelem mogą się okazać srebrne szpilki – więcej w naszym wpisie: Jak wybrać perfekcyjne srebrne szpilki na imprezę?)

Jeśli planujesz użyć pewnego rodzaju materiału jako akcentu w swoim ślubie, możesz chcieć to rozważyć przy wyborze butów. Możesz chcieć, aby pasowały one do materiału w Twoim bukiecie, również! Możesz również rozważyć klimat, w którym bierzesz ślub. Czy jest zimno tam, gdzie jesteś, czy będzie ciepło? Czy podczas ceremonii jesteście dużo na zewnątrz, czy w środku?

Sprawdź jakość i trwałość

Na koniec sprawdź jakość i trwałość butów. Chcesz, aby trwały przez wiele lat. Jeśli masz małe dzieci, możesz nawet rozważyć parę butów z niską, antypoślizgową podeszwą.

Możesz także chcieć rozważyć rodzaj podeszwy, którą mają twoje buty. Jeśli dużo chodzisz, lub chodzisz na długie dystanse w dniu ślubu, możesz chcieć wybrać parę z grubszą podeszwą.

Comments are closed.