Jak dbać o mokasyny damskie?

Oryginalne mokasyny damskie mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto dowiedzieć się jak o nie zadbać, aby służyły przez kilka sezonów. Każdy z materiałów charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, dlatego też wymaga nieco innych metod pielęgnacji.

Cenne wskazówki?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby mokasyny damskie używać zawsze z ich przeznaczeniem. Letnie mokasyny doskonale sprawdzą się w mieście, ale nie jest to dobry wybór dla kobiet, które chcą wybrać się na górskie wycieczki. Jeżeli mokasyny będą użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem, to w ten sposób będzie można ograniczyć ryzyko ich uszkodzenia. Bardzo ważne jest także to, aby butów nie prać w pralkach automatycznych. Co prawda jest to szybka, wygodna i skuteczne metoda, ale niestety podczas prania mogą uszkodzić się ulubione mokasyny. Wielu sprzedawców nie uznaje także reklamacji, gdy buty zostaną uprane w pralce. Mokasyny damskie najłatwiej wyczyścić za pomocą gąbki i ciepłej wody. Na rynku dostępne są specjalne środki piorące do butów, dzięki którym będzie można pozbyć się nawet największych zabrudzeń.

mokasyny damskie deichmann
Zdjęcie pochodzi ze sklepu Deichmann.com

Jak dbać o mokasyny damskie?

Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważne jest nie tylko czyszczenie mokasynów, ale również ich dokładne wysuszenie. Dużym błędem jest pozostawianie mokasynów przy grzejniku albo na bardzo intensywnym słońcu. Mokasyny damskie powinny schnąć w pomieszczeniu w którym panuje temperatura pokojowa 21 stopni Celsjusza. Warto buty usztywnić gazetą albo specjalnymi wkładkami. Tylko w ten sposób będzie można mieć 100% pewność, że mokasyny nie odkształcą się.

Jak pielęgnować poszczególne materiały?

Jeżeli chodzi o buty ze skóry licowej to warto skorzystać z pomocy specjalnych past i kremów, które należy dobierać oczywiście do koloru mokasynów. Na rynku dostępne są także pasty bezbarwne. Godne uwagi są przede wszystkim oryginalne pasty na bazie olejów i składników naturalnych. Mokasyny wykonane ze skóry syntetycznej można wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki albo gąbki. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej także specjalne środki do skór syntetycznych. Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście czyszczenie skóry zamszowej, która wymaga szczególnej opieki. Jeżeli istnieje taka możliwość to w pierwszej kolejności warto spróbować mokasyny wyczyścić na sucho. Unikać należy szczotek z twardym włosiem, które mogą niestety zniszczyć skórę zamszową. Na rynku na szczęście są specjalne szczotki do zamszu, dzięki którym można szybko wyczyścić mokasyny.

Comments are closed.