SZYKOWNE, WYGODNE I NIE DO ZDARCIA

Buty już dawno przestały być towarem luksusowym i nawet bywa tak, że kupujemy je w takiej cenie, że kiedy się popsuję, to nie opłaca się ich reperować. O butach, które można uprać się w pralce, nasi przodkowie mogli tylko pomarzyć. Szewcy jeden po drugim znikają z naszych ulic, bo zwyczajnie brakuje klientów. A w miejscach, gdzie szewc jest potrzebny, brakuje rąk do pracy, ponieważ zawód ten jest coraz mniej spotykany, również dlatego, że zarobki na tym stanowisku są niewysokie. Tak więc kupujemy niedrogie obuwie i jest tanio, ale czy jest elegancko?

SKÓRA TO MATERIAŁ WYJĄTKOWY

Prawdziwa elegancja, jak twierdzą styliści, zaczyna się od kilkuset złotych wzwyż. Tyle kosztuje para porządnych butów ze skóry. Wydatek niemały, ale jak dodają spece od mody warta skórka wyprawki, jako że luksusowy but nigdy nie pozostanie niezauważony. Ten rodzaj obuwia jest niezastąpiony w sytuacjach formalnych, a w niektórych zawodach stanowi wręcz dress code. Wbrew powszechnie panującej opinii, odpowiednio traktowany jest nie do zdarcia.

CO LUBI, A CZEGO NIE LUBI SKÓRZANY PANTOFEL

Skórzane buty piją wodę z każdej napotkanej kałuży, jednak tym, co szkodzi im najbardziej, jest wilgoć z rozgrzanej stopy. Po długim, ciężkim dniu na nogach buty powinny odpocząć i zwyczajnie wyschnąć. Dlatego, jeżeli nosimy na co dzień skórzane obuwie, powinniśmy mieć więcej niż jedną parę i nosić je wymiennie.

prawidła ekskluzywne

ZDEJMUJEMY I ODSTAWIAMY
Nic nie zastąpi pary dobrych prawideł. Te najlepsze wykonuje się z drewna cedru lub buka. Nielakierowane drewno chłonie wilgoć, a naciągnięta na kopyto skóra odzyskuje fason. Prawidła nie są drogie, a ich rola dla właściwej pielęgnacji luksusowego obuwia jest nie do przecenienia.

NIEZBĘDNE AKCESORIA DO PIELĘGNACJI

Dobre sklepy z luksusowym obuwiem oferują niezbędne akcesoria do pielęgnacji skórzanych butów. To nie tylko pasty i szczotki, ale przede wszystkim prawidła. Ne odchudzą nam portfela, a sprawią, że odświeżony i wypoczęty bucik nabierze formy w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Jeśli mamy możliwość, dobrze jest zainwestować w chociaż jedną parę eleganckich skórzanych butów i o nie dbać.

Comments are closed.