Jak wybrać perfekcyjne srebrne szpilki na imprezę?

Koniec roku oraz początek nowego roku to zawsze bardzo intensywny czas pod względem towarzyskim. To właśnie wtedy odbywają się imprezy integracyjne w zakładach pracy, ludzie spotykają się na balach karnawałowych czy po prostu wychodzą na Sylwestra. Warto na ten czas odrobiną odświeżyć swoją garderobę i wprowadzić do niej na przykład srebrne szpilki idealne na imprezę. Jak wybrać perfekcyjne srebrne szpilki? Poniżej garść przydatnych podpowiedzi.

Wygodne szpilki na imprezę


Gdy wybiera się nowe szpilki na imprezę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane buty. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup butów wykonanych ze skóry naturalnej. Niestety tego typu srebrne szpilki są też zwykle znacznie droższe. Jeżeli zatem zakup drogich butów nie wchodzi w rachubę, warto przynajmniej sprawdzić czy buty mają skórzaną wkładkę w środku. To właśnie środek buta w dużym stopniu odpowiada za to, czy buty będą komfortowe podczas noszenia. Szpilki nie powinny mieć zbyt wąskiego czubka, bo wtedy już po kilku godzinach w nich można odczuwać bardzo duży dyskomfort. Lepiej wybierać zatem modele o lekko zaokrąglonych czubkach, które są wygodne nawet dla kobiet mających szerokie stopy.

Wysokość obcasa


Wygodne szpilki na imprezę to bez wątpienia buty, których obcas nie mierzy więcej niż 9 cm. Niestety wyższe obcasy zwykle są wyjątkowo męczące dla stóp już po kilku godzinach. Sytuację może uratować delikatna platforma z przodu buta, ale w takich szpilkach odrobiłem trudniej się tańczy. Najbardziej komfortowy będą zatem szpilki z obcasem o wysokości około 7 cm. W takich butach naprawdę można przetańczyć całą noc. Mimo wszystko warto do torebki wieczorowej zapakować malutkie opakowanie chłodzącego sprayu do stóp, a także plasterki na nadgnioty. To często może uratować noc.

Comments are closed.