Jak dobrać kurtkę damską dla siebie?

Czy idealna kurtka istnieje? Tak, a dziś dowiemy się, jak wybrać! Krok po kroku odkryjemy jaką kurtkę wybrać, aby dobrze wyglądać i nasza odzież wierzchnia pasowała do warunków atmosferycznych i okazji.

Idealne dopasowanie…

Na początek warto zaznaczyć, że jedno jest całkowicie jasne, a mianowicie dobranie kurtki do pory roku jest najważniejsze. Grube kurtki damskie jak te tutaj wybieramy na zimowe dni, kiedy chcemy otulić się czymś miękkim. Natomiast wiosną lepiej sprawdzą się lekkie okrycia wierzchnie. Jednak nie zawsze jest to takie oczywiste, bo kurtki damskie, które nazywamy przejściowymi, sprawdzą się jesienią i wiosną, a nawet w chłodniejsze letnie dni. Zwłaszcza, jeśli pod spód włożymy dodatkową warstwę odzieży, na przykład ciepły sweter.

Kolejnym krokiem jest dopasowanie kurtki do sytuacji. Tutaj też raczej ciężko się pomylić:
Damskie kurtki outdoorowe to bardziej rozwiązanie na piesze wędrówki niż do pracy, zwłaszcza jeśli obowiązuje nas bardzo rygorystyczny dress code. A średniej długości parka w kolorze khaki to idealne uzupełnienie casualowej stylizacji.

Można też skorzystać z pomocy uniwersalnych rozwiązań. Kurtki damskie z paskiem w talii są stylowe, więc można je założyć również na bardziej formalne okazje. Te bez paska można założyć do sklepu czy na siłownię. Eksperymentowanie ze stylem jest fajną zabawą, ale róbmy to w granicach zdrowego rozsądku.

kurtki damskie

Dobierz odpowiedni rozmiar!

Kolejną oczywistą rzeczą jest odpowiedni rozmiar. Jesteś pewni, że kurtka będzie dobrze leżeć na naszej sylwetce? W takim przypadku lepiej zdecydować się nieco większe kurtki zimowe, aby dodać do nich sweter lub bluzę. Jeśli nie wiemy jaki rozmiar wybrać to najlepszą metodą jest oczywiście przymierzenie wybrano modelu kurtki. Ale co zrobić, jeśli kupujemy przez Internet? W wyborze rozmiarów pomogą nam tabele rozmiarów na stronie internetowej. Zwróćmy też uwagę na jakość kurtki, zwłaszcza jeśli chcemy nosić kurtkę damską przez kilka sezonów, Liczy się rodzaj wypełniania, to ono zapewnia nam komfort cieplny. Inna ważna sprawa to jakość szycia. W sklepie sprawdźmy, czy szwy są proste, czy suwak jest dobrze wszyty.

Jeśli chodzi o dobór modelu, to kurtka musi dobrze leżeć na naszej sylwetce. Powinna dobrze maskować niedoskonałości naszej figury dyskretnie podkreślać to co jest w niej najbardziej atrakcyjne. Kolorystyka powinna być dopasowana do naszego typu urody. Jeśli zależy nam na tym, żeby kurtka przez dłuższy czas nie wychodziła z mody, to wybierzmy klasyczne kolory, na przykład czerń, szarości, butelkowa zieleń.

Comments are closed.