Must have – elegancka bluzka

Dobra prezencja nie tylko od święta, ale również na co dzień jest ważna dla wielu z nas. Jednak stereotypowo bardziej taką rolę przypisuje się płci pięknej, czyli kobietą. Przy wyborze garderoby kierują się one nie tylko gustem, ale również praktycznością ubrań. Jakie elementy powinny znaleźć się w każdej kobiecej szafie?

Nie tylko dla elegantek

Wyrażenie elegancki zwykle kojarzą nam się z szykiem i klasą. Wiele kobiet w obecnych czasach ubrania w takim stylu zakładają jedynie na specjalne okazje, jednak są też i takie, które na co dzień wybierają elegancję. Często wymaga tego np. wykonywany zawód, czy wręcz dress code w miejscu pracy. Warto zauważyć jednak, że obecnie styl ubierania się jest coraz bardziej swobodny i wiele osób wręcz eksperymentuje z modą. Dlatego elegancka bluzka przyda się nie tylko w szafie eleganckich kobiet, ale jest niezbędnikiem w garderobie każdej kobiety – podobnie jak klasyczna mała czarna. Warto zatem przy tworzeniu tzw. szafy kapsułowej, która będzie zawierała ponadczasowe fasony ubrań, zadbać o to, by znalazła się w niej chociaż jedna elegancka bluzka.

elegancka bluzka

Elegancki styl na formalne okazje i na co dzień

Wizytowe bluzki są praktyczne nie tylko pod względem swojej ponadczasowości, ale również jeśli chodzi o wygodę. Często wykonane są z luźnych, niegniotących się materiałów. Dzięki temu można cały dzień nie tylko dobrze wyglądać, ale również komfortowo się czuć. Bogaty wybór fasonów pozwoli nam wybrać wizytową bluzkę odpowiadającą naszemu gustowi oraz odpowiednią dla naszej sylwetki. Elegancka bluzka może być zarówno dopasowana, jak i nieco luźniejsza, dzięki czemu podkreśli atuty, albo przykryje mankamenty figury. Bluzki występują w fasonach klasycznych, ponadczasowych, gładkich, ale też dostępne są z różnymi ozdobami, takimi jak koronki, czy żaboty. Dzięki temu każda kobieta znajdzie elegancką bluzkę odpowiednią dla siebie i dopasowaną do swojego indywidualnego stylu oraz okazji. Wybranie bluzki eleganckiej tutaj w bardziej klasycznym wydaniu zagwarantuje nam możliwość noszenia jej na co dzień. Będzie odpowiednia do różnych stylizacji – zarówno tych mocno eleganckich (np. do dopasowanej spódnicy midi i szpilek), jak i bardziej na luzie (np. do jeansów i trampków). Dzięki temu taka elegancka bluzka nada się na formalne spotkania oraz wyjścia z przyjaciółmi.

Do czego ubrać elegancką bluzkę?

Bluzka w eleackim stylu doskonale sprawdzi się w połączeniu z:

  • spodniami w kant,
  • spódnicą ołówkową,
  • klasycznymi jeansami,
  • dopasowaną marynarką,
  • szpilkami, czy innymi butami na obcasie.

Comments are closed.