Czym się kierować przy zakupie srebrnej biżuterii

Z wyborem odpowiednich kolczyków, pierścionków czy naszyjników może być nie lada kłopot. Najczęstszym dylematem, przed jakim stoimy przy kupnie biżuterii jest to, czy zdecydować się na komplet biżuterii srebrnej czy też złotej?

Srebro a złoto

Jeśli weźmiemy pod uwagę głównie kwestię ceny to musimy przyznać, że zdecydowanie więcej zapłacimy za biżuterię złotą, najwyższej próby. Na zdecydowanie niższym pułapie cenowym plasuje się biżuteria srebrna. Z drugiej jednak strony w niczym nie ustępuje pod względem jakości czy trwałości biżuterii złotej. 

Srebro zawsze w modzie

Na dobrą sprawę biżuteria ze srebra nigdy nie wyjdzie z mody. Jedyne to, co może ulegać zmianie to wzory, z jakich wykonane są komplety biżuterii srebrnej. Choć również to pozostaje kwestią dyskusyjną. W wielu bowiem rodzinach pierścionki, bransoletki wykonane ze srebra przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Srebro będzie zawsze wysoko cenionym kruszcem w jubilerstwie. 

Jak wybrać biżuterie wykonaną ze srebra?

Przy wyborze zawsze starajmy się zwracać uwagę na próbę srebra. Za najlepszą, uchodzą srebrne komplety damskie o próbie 925. Wtedy mamy pewność, że srebrna biżuteria nie będzie podrażniać naszej skóry, wywoływać reakcji alergicznych. Jeśli chcemy cieszyć się jak najdłużej pięknym kompletem biżuterii ze srebra pamiętajmy również o jej odpowiedniej pielęgnacji. Należy zaopatrzyć się w specjalne detergenty. Jest to ważne bowiem po pewnym czasie biżuteria ze srebra może tracić swój naturalny srebrny odcień, zaczyna ciemnieć.

Comments are closed.