Domowe sposoby na kolorowe włosy

Posiadaczki kolorowych włosów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dbanie o nie wymaga zastosowania odpowiednich szamponów oraz odżywek pielęgnacyjnych. Kolorowe włosy i pasemka to hit wielu sezonów, nic więc dziwnego, że wiele kobiet chce efekt ten osiągnąć stosując naturalne farby do włosów, bardzo często samodzielnie przygotowane w domowym zaciszu.

Jest wiele kobiet próbujących nadana koloru swoim włosom z wykorzystaniem kredy. Jednak nie tej, stosowanej w szkołach, a specjalnej naturalnej, stworzonej specjalnie do kredowania włosów. W przypadku kobiet o ciemniejszych włosach, aby uzyskać bardziej widoczne efekty należy zastosować kredy charakteryzujące się znacznie bardziej wyrazistymi odcieniami. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się odcienie czerwieni, zieleni, błękitu czy różu. Aby uzyskać jak najbardziej optymalny efekt kredowanie powinno być zawsze przeprowadzane na umyte włosy. Jeśli chodzi o kobiety o blond włosach, to w ich przypadku kolorystyka kredy może być dowolna. Warto tu jednak pamiętać, że dla osiągnięcia lepszego, a przede wszystkim trwalszego efektu kredowania należy nakładać kredę na włosy suche (blondynki) bądź na włosy lekko wilgotne (brunetki).

Całkiem ciekawym sposobem na lekką zmianę koloru włosów jest użycie pasteli (najlepiej by były stworzone z jak najbardziej naturalnych składników). Co prawda ta metoda ma jedną zasadnicza wadę – kolor bowiem usuwa się z włosów już po pierwszym myciu, jednak dzięki nim kobiety mają ogromne możliwości zabawy kolorem, w której jedynym ograniczeniem może być fantazja. Farbowanie z użyciem pasteli opiera się na zwilżeniu włosów i pocieraniu kosmyków suchymi pastelami. To metoda która daje równie doskonałe efekty zarówno w przypadku blondynek, jak i brunetek. Pastele są straszliwie brudzące, dlatego też w czasie malowania koniecznie należy założyć jednorazowe foliowe rękawiczki oraz koszulkę, która może zostać poddana zniszczeniu w czasie farbowania (ważne by nie było szkoda później takiej koszulki wyrzucić).

Comments are closed.