Co można zyskać, używając lakieru do włosów?

Wiele kobiet wystrzega się używania lakieru do włosów bądź sięga po ten preparat tylko okazjonalnie, gdy już nie ma innego wyjścia. Jednak nie da się ukryć, że preparat ten może też mieć wiele zalet – wszystko zależy od tego, jaki produkt się wybierze.

Przede wszystkim utrwalenie

Lakieru używa się głównie po to, by utrwalić fryzurę i choć na rynku jest wiele preparatów utrwalających, w różnych formach, żaden z nich nie jest w stanie całkowicie lakieru zastąpić. Pasta czy krem stylizacyjny są dobre przede wszystkim do podkreślania pojedynczych kosmyków, poza tym zwykle są widoczne na włosach. Pianka zaś co prawda daje objętość, ale jej działanie jest krótkotrwałe. W dodatku na rynku znaleźć można lakiery dające naprawdę imponujące utrwalenie – zależy to od ich oznaczeń, wyrażanych cyfrowo, ale też, rzecz jasna, od marki. Najlepsze lakiery są w stanie nadać fryzurze wręcz niezniszczalną trwałość, a efekt ten może utrzymać się aż do mycia.

Ochronny lakier do włosów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że preparat ten może też realnie chronić włosy – przed wpływem niekorzystnego promieniowania UV. Warto więc zabrać go ze sobą na wakacje, choć taki produkt przyda się przez cały rok, gdyż promienie UV szkodzą włosom, tak samo jak skórze, także zimą, nawet gdy nie ma słońca.

Efekt nabłyszczenia

Chcąc nadać włosom piękny blask, nie trzeba używać osobno nabłyszczacza – wystarczy sięgnąć po lakier nabłyszczający, który zapewni jednocześnie skuteczne utrwalenie i piękny połysk. Takie preparaty wybierane są zwykle na wielkie wyjścia (pięknie wyglądają zwłaszcza lśniące koki), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je także na co dzień – błyszczące włosy wyglądają bardzo zdrowo.

Ochrona koloru

Często w sprzedaży można też spotkać lakiery chroniące kolor włosów farbowanych. Chronią one przed szybkim wypłukiwaniem się barwnika, a jednocześnie podkreślają odcień, dodając mu głębi.

Comments are closed.