Trwały manicure lakierem hybrydowym

Niewiele jest kobiet, które obecnie nie wykonują swojego manicure lakierami hybrydowymi. Już kilka lat temu tradycyjne lakiery ustąpiły miejsca hybrydom, co spowodowane jest przede wszystkim trwałością wykonanej stylizacji. Z hybrydowych lakierów korzystają profesjonalne stylistki paznokci, ale coraz częściej manicure wykonujemy samodzielnie w domu. Często jednak stylizacja nie cechuje się wysoką trwałością, a lakier się marszczy. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie popełniasz błąd, malując paznokcie, dobrze trafiłaś! Zapraszamy do krótkiego poradnika dotyczącego wykonywania stylizacji lakierami hybrydowymi.

Najczęstsze błędy podczas stosowania lakierów hybrydowych

Prawidłowo i starannie wykonana stylizacja paznokci to wizytówka każdej kobiety. Chociaż malowanie lakierem hybrydowym nie wydaje się niczym skomplikowanym, to jednak podczas wykonywania manicure należy pamiętać o kilku zasadach, które są gwarantem wysokiej trwałości.

Najczęstszym błędem wykonywanym podczas malowania paznokci lakierami hybrydowymi jest zbyt krótkie jego utwardzanie w lampie o niskiej mocy. Początkowo lakier może wydawać się utwardzony, jednak już po kilku godzinach zaczną się na nim pojawiać ślady i marszczenia. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przypadku ciemnych i mocno napigmentowanych lakierów, np. czerni.

Często także lakiery hybrydowe nakładane są w zbyt dużej ilości, w efekcie czego jego wszystkie warstwy nie mają możliwości się utwardzić. Warto także pamiętać, że lakier musi być nakładany starannie i dokładnie, gdyż w przeciwnym razie lakier rozleje się na skórki i wały okołopaznokciowe. Wtedy pod lakier hybrydowy będzie dostawać się powietrze, co powoduje rozmnażanie się bakterii.

Sposoby na trwałą stylizację lakierami hybrydowymi

Przede wszystkim lakiery hybrydowe zawsze powinny być nakładane na dokładnie przygotowaną płytkę paznokcia. Musi być ona równa, zmatowiona i odtłuszczona. Nie bez znaczenia jest także uprzednie użycie bazy pod lakier hybrydowy, która zwiększa przyczepność hybrydy i zapobiega barwieniu płytki paznokcia przez mocne pigmenty w lakierach.

Aby wykonać stylizację paznokci, niezbędna jest lampa o wysokiej mocy. Tylko dobrej jakości lampy już w kilka sekund mocno utwardzają lakier i zapobiegają jego odpryskiwaniu czy marszczeniu. Aby jeszcze bardziej utrwalić manicure, ostatnim krokiem powinno być użycie bezbarwnego lakieru hybrydowego, czyli top coat.

lakier hybrydowy w fioletowym odcieniu

Wszystkie niezbędne produkty do wykonania manicure lakierami hybrydowymi to:

  • Lampa o mocy min 28 W,
  • Nabłyszczacz, nazywany także top coat,
  • Baza pod lakier hybrydowy,
  • Pilniczek i bloczek polerski do przygotowania płytki paznokcia,
  • Cleaner, czyli odtłuszczacz.

Dlaczego warto zamienić tradycyjne lakiery na lakiery hybrydowe?

Główną zaletą lakierów hybrydowych jest wysoka trwałość stylizacji i brak konieczności wykonywania nowego manicure co kilka dni, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych lakierów. Starannie nałożony lakier trzyma się paznokci do tego czasu, aż nie zostanie on z nich usunięty. Odporny jest więc na mechaniczne uszkodzenia wynikające z codziennie wykonywanych obowiązków. Lakiery hybrydowe mocno utwardzają paznokcie i zapobiegają ich łamaniu.

Comments are closed.