Czy istnieje idealny szampon do włosów blond?

Każda kobieta o blond włosach uwielbia efekt, który uzyskuje po wizycie u fryzjera. Piękny świetlisty blond w chłodnym kolorze to marzenie. Niepowtarzalne, wielowymiarowe odcienie  sprawiają, że blask bijący z nich, to coś, co chcielibyśmy utrzymać jak najdłużej. Aby to osiągnąć, nie warto decydować się na przypadkową pielęgnację. W odpowiedzi na wyjątkowe potrzeby włosów blond powstały całe serie produktów im dedykowanych. Począwszy od szamponów do włosów blond, przez odżywki i maski możesz sprawić, że twoje włosy będą jak z salonu kosmetycznego.

Jaki szampon wybrać ?

Platynowy chłodny blond jest kolorem bardzo trudnym do uzyskania. Aby jak najdłużej prezentował się efektownie, wymaga szczególnej pielęgnacji. Dlatego najlepiej wybrać produkt dedykowany i przeznaczony jego wyjątkowym potrzebom. Szampon do włosów blond występuje w dwóch wariantach-  fioletowym i niebieskim. Na bardzo jasnych włosach, które dodatkowo mogą być uszkodzone, niebieski szampon czasami pozostawia błękitną poświatę. Efekt ten nie jest do końca pożądany, ponieważ wygląda nienaturalne. Dodatkowo ciężko uzyskać równomierne pokrycie wszystkich włosów. Najlepszym wyborem będzie za to szampon fioletowy. Zawarte w nim pigmenty pozwolą zneutralizować niepożądane odcienie. Żółknięcie włosów blond jest naturalnym efektem wypłukiwania farby. Regularne stosowanie szamponu do włosów blond pozwoli na równomierne tonowanie koloru. Szampony ochładzające w kolorze fioletowym używane razem z maskami zapewnią prawidłową pielęgnację i efekt jak z rąk profesjonalisty. 

Fioletowy szampon ratunkiem na nieudane farbowanie

Profesjonalny szampon do włosów blond idealnie sprawdzi się również w sytuacji awaryjnej. Jeżeli w efekcie nieudanej koloryzacji na naszych włosach pojawiły się żółte, nieestetyczne pasma, rozwiązaniem będzie jak najszybsze ochłodzenie tego efektu. Dzięki zastosowaniu szamponu do  włosów blond możemy spróbować wytonować niepożądany kolor. Problem z efektem żółknących włosów blond po farbowaniu jest bardzo częste. Nawet kiedy jesteś zadowolona z efektu bezpośrednio po wizycie u fryzjera, w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji kolor będzie się zmieniał. Warto zdecydować się na serię kosmetyków dedykowaną konkretnym potrzebom, a dodatkowo wydłuży to czas pomiędzy wizytami u fryzjera. Piękne świetliste blondy to marzenie wielu kobiet. Jednak tak naprawdę jest to jeden z najtrudniejszych kolorów do utrzymania w dobrej jakości. Efekt niczym z reklamy wymaga odrobiny pracy, jednak prawidłowo dobrane kosmetyki pozwolą cieszyć się niepowtarzalnym efektem.

Comments are closed.