Jak rozjaśnić włosy?

Choć to, jakie kolory kobiety mają na głowie, jest w dużej mierze uwarunkowane przez obowiązującą modę, rozjaśnienie włosów jest pożądane bardzo często, niezależnie od panujących trendów. Kobiety chcą tylko nieco rozjaśniać swoje zbyt ciemne, ich zdaniem, włosy lub osiągać jasny, platynowy blond. Jak można to sobie zapewnić?

Naturalne metody

Do pewnego stopnia włosy można rozjaśnić sposobami naturalnymi, określanymi też jako domowe, czyli bez stosowania chemii. Jest to na pewno doskonałe rozwiązanie, na jakie mogą zdecydować się zarówno posiadaczki niefarbowanych włosów, jak i kobiety, które pragną rozjaśnić posiadany odcień, na przykład głęboką czerń czy bardzo ciemny brąz. W tym celu można płukać włosy wodą z sokiem z cytryny czy z dodatkiem octu. Warto jednak pamiętać, że powoduje to nie tyle rozjaśnienie, co wypłukiwanie koloru, wobec czego włosy mogą stać się matowe i mieć mało żywy odcień. Jest to jednak dobry sposób na spłukanie farby wtedy, gdy chce się przy następnej koloryzacji nałożyć nieco jaśniejszy odcień. Oczywiście płowienie koloru powoduje też słońce, a wypłukiwanie się farby przyspieszają też… szampony przeciwłupieżowe.

Jeszcze lepsze efekty naturalne metody rozjaśniania włosów dadzą u kobiet, które mają niefarbowane włosy. Szczególnie dobrze zadziała słońce – zwłaszcza suszenie na nim mokrych włosów, choć oczywiście zabieg ten może powodować wysuszenie. A jeśli w ten sposób wysuszy się włosy wcześniej wypłukane w rumianku (najlepiej jeszcze dodać do niego soku z cytryny), można zafundować sobie rozjaśnienie do jasnego blondu nawet z jasnego brązu! Oczywiście taki zabieg trzeba powtarzać, zaś zimą włosy mogą ściemnieć.

Rozjaśniacz do włosów i farba rozjaśniająca

Kiedy zaś chce się silniejszego efektu, trzeba sięgnąć po środki chemiczne. Co ciekawe, rozjaśniacz nie jest jedyną opcją na www.trena.pl. Działa on bardzo silnie, będąc w stanie rozjaśnić do jasnego blondu nawet czarne włosy, ale przekłada się to na ich mocne wysuszenie. Kiedy potrzebne jest znacznie mniej intensywne rozjaśnienie, można sięgnąć po farbę rozjaśniającą, która jest w stanie rozjaśnić włosy o 1-2 odcienie.

Comments are closed.