Obrazy z kwiatami: nowoczesne czy tradycyjne?

Martwe natury to już od baroku bardzo popularny element wystroju wnętrz salonów, korytarzy czy reprezentacyjnych klatek schodowych. Wśród wszystkich tematów obrazów natury, poruszanych w tamtych czasach oraz pozostających w trendach aż do dziś, są kwiaty. Dekoracyjne płatki, delikatne kolory i dynamiczne kompozycie obrazów z kwiatami świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Współczesne technologie pozwalają na wydruk każdej grafiki na trwałych materiałach, takich jak płótno, co pozwala zachować tradycyjną formę obrazu na płótnie przy nowoczesnej praktyczności. Takie obrazy na płótnach nie wymagają dodatkowej konserwacji oraz zabezpieczeń, dla tego świetnie sprawdzą się w różnorodnych pomieszczeniach. Estetycznie wykończone krawędzie nie wymagają również oprawy w ramę, co pozwoli na zachowanie nowoczesnej prostoty.

Obrazy z kwiatami w nowoczesnym wydaniu charakteryzują się makro kadrami, minimalizmem oraz wyrazistymi kolorami. Z powodzeniem mogą stanowić główną dominantę we wnętrzu, poprzez swoje wyraźne walory. Minimalizm ma swoje odbicie również we współczesnych trendach meblarskich, dlatego wykorzystanie odpowiednio dopasowanego obrazu z kwiatami pozwoli uzyskać spójny język stylistyczny.

Duże zbliżenia i nietypowe kadry, sprawiają że nowoczesne obrazy z kwiatami nawiązują bardziej do współczesnej sztuki awangardowej. Płynne, organiczne formy płatków w fotografii makro mogą stanowić inspirację dla dopasowania pozostałych elementów dekoracyjnych we wnętrzu, które będą naśladowały te miękkie kształty.

Obrazy z kwiatami nowoczesne dostępne na stronie Arttor.pl.

Comments are closed.