Jak wybrać idealne obrazy do domu?

Dodatki we wnętrzach uzupełniają całą stylistykę, a odpowiednio dobrane mogą odmienić wygląd kuchni, salonu czy nawet łazienki. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to nowoczesny obraz będzie idealnym urozmaiceniem aranżacji domu. Oryginalny obraz doda charakteru i prestiżu, ale jak wybrać ten najlepszy? 

Salon

W większości przypadków salon jest miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy i przyjmujemy gości, dlatego warto wybrać taki obraz, który dopełni pomieszczenie, a przy tym nie będzie przytłaczający. Sztuka ma być dla nas, ale należy też pamiętać o tym, aby zachować równowagę między preferencjami a stylistyką wnętrza. Świetnym wyborem będą nowoczesne obrazy w stylu abstrakcyjnym albo kompozycje pop-art. Nie można zapomnieć o wielkości obrazu, najlepiej, zanim zaczniemy szukać, zastanowić się gdzie chcemy go powiesić, aby wiedzieć jaki rozmiar będzie najlepiej pasował.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem, w którym powinniśmy móc się spokojnie zrelaksować i zregenerować baterie. Obraz na ścianę powinien być przede wszystkim w naszym guście, tak aby patrzenie na niego sprawiało nam przyjemność i dawało spokój. W takim przypadku warto rozejrzeć się za obrazami przedstawiającymi naturę, zwierzęta, albo abstrakcję w stonowanych kolorach. Jeśli chcemy, żeby nasze pomieszczenie wyglądało niebo bardziej awangardowo, możemy pokusić się o akt. Namalowane nagie bądź półnagie ciało idealnie wpasuje się w intymny charakter sypialni. 

Kuchnia

Kuchnia, choć jest miejscem głównie użytkowym, wcale nie musi wyglądać nudno. Warto zadbać o stylowe dodatki, aby ją urozmaicić. Wybierając obrazy z elektryzującymi kolorami i motywami dodamy życia całemu pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się te, które są namalowane albo nadrukowane na płótnie – charakteryzują się dużą wytrzymałością, a przy tym mają duży wybór wzorów. Obraz do kuchni powinien być najwyższej jakości, aby bez problemu przetrwał zmiany temperatury i inne rzeczy związane z gotowaniem. 

Obrazy na ścianę dostępne na stronie https://www.arttor.pl/

Comments are closed.