Pierwszy taniec- jak się właściwie przygotować?

Jednym spędza sen z powiek, inni nie mogą się doczekać, kiedy w końcu, jak małżeństwo, postawią nogę na parkiecie. Pierwszy taniec, bo o nim mowa, wymaga specjalnej oprawy i przygotowania, nawet jeśli młoda para wcale nie zamierza przedstawiać profesjonalnego układu tanecznego. Jak się przygotować do pierwszego tańca?

Wybór piosenki

Pierwszym krokiem, jaki młoda para musi wykonać, jest wybór piosenki, do której zatańczy. Teoretycznie wybór ten nie jest trudny, jednak w niektórych przypadkach bywa on prawdziwą kością niezgody. Ważne, aby wybrać tytuł, który podoba się zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu. Może być to piosenka z pierwszej randki lub przeciwnie, utwór, który dopiero co pojawił się na listach przebojów. Charakter piosenki określa, jak będzie wyglądał pierwszy taniec. Jeśli para młoda chciałaby wesoło pląsać na parkiecie, to lepiej wybrać żywą, dynamiczną piosenkę. Najczęściej jednak pary decydują się na rytm walczyka.

Pierwszy taniec – z instruktorem?

Niektóre pary młode układają choreografię we własnym zakresie, jednak obecnie coraz częściej zajmuje się tym profesjonalny instruktor taneczny. Powierzenie mu stworzenia choreografii do pierwszego tańca ma wiele zalet. Przede wszystkim partnerzy nie muszą improwizować na parkiecie ani godzinami obmyślać, jak ma wyglądać ich pierwszy, wspólny taniec. Instruktor dopasowuje kroki do umiejętności i możliwości pary młodej. Wbrew pozorom na profesjonalne przygotowanie choreografii decydują się nie tylko pary, które chcą wypaść idealnie podczas pierwszego tańca. Bardzo często kroki do szkoły tanecznej kierują również te osoby, które w ogóle nie czują się mocne na parkiecie. Dzięki kilku lekcjom mogą one poczuć się nieco pewniej i nabyć umiejętność poruszania się do rytmu muzyki, nie tylko podczas pierwszego, małżeńskiego tańca. 

Comments are closed.