Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy z cytrynem?

Cytryn to wyjątkowo rzadki i wspaniały kamień szlachetny. Szczególnie cenione są jego Ciemniejsze odcienie, w których kolor żółty balansuje na granicy brązu i pomarańczu. Nic zatem dziwnego, że wiele osób postrzega pierścionek zaręczynowy z cytrynem jako znakomity wybór. 

Podział cytrynów

Bazując na kolorze, cytryny dzielą się na:

  • żółte,
  • złociste,
  • Madeira.

Te ostatnie pochodzą z Brazylii i są szczególnie cenione ze względu na pomarańczowo-złoty lub czerwono-brązowy odcień. Wyróżnia się także ogniste cytryny, charakteryzujące się mocno pomarańczowym kolorem, po który chętnie sięgają producenci pierścionków zaręczynowych z cytrynem.  

Do czego pasuje cytryn?

Nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy z cytrynem najlepiej prezentuje się w klasycznym żółtym złocie lub nieco bardziej awangardowo w białym. Dzięki takiemu połączeniu piękno kamienia jest jeszcze lepiej podkreślone. Cytryn bardzo dobrze prezentuje się w otoczeniu innych klejnotów, szczególnie brylantów. 

Cytryny można szlifować na mnóstwo sposobów. Zawdzięczają to wysokiej twardości i swojej czystości. Pod postacią pierścionków zaręczynowych, cytryn można często wybierać oszlifowany tradycyjnie, na okrągło lub owalnie. Nie brakuje jednak nieco bardziej nowoczesnych kształtów takich jak łzy lub “poduszki”. Dość często spotyka się także pierścionki wysadzane cytrynami o kwadratowym kształcie. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jak dbać o biżuterię z cytrynami?

Cytryny nie powinny być przez długi czas wystawiane na intensywne działanie promieniowania słonecznego, ponieważ ich blask może po prostu zblednąć. Nie wymagają jednak szczególnej pielęgnacji, gdyż są znacznie mniej podatne na uszkodzenia w porównaniu do topazów czy szmaragdów. 

Comments are closed.