Jaka pamiątka na chrzest święty dla chłopca?

Obok pieniędzy na chrzest święty daruje się też dziecku różnego rodzaju pamiątki, które mają upamiętnić dane wydarzenie. Najczęściej prezentami ze specjalną dedykacją obdarowują dziecko rodzice chrzestni. Przykładów takich spersonalizowanych prezentów jest bardzo wiele.

Pamiątka z uroczystości chrztu świętego

Pamiątka chrztu świętego dla chłopca powinna nawiązywać do jego płci, dlatego doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju srebrne figurki z motywami chłopięcymi. Jest bardzo dużo figurek przedstawiających pojazdy, statki, buciki i na ich powierzchni można zrobić specjalną dedykację, która w przyszłości będzie przypominać o danej uroczystości.

Ponadto doskonała pamiątka chrztu świętego od matki chrzestnej może być medalikiem z łańcuszkiem ze specjalnie wygrawerowaną datą chrztu i dedykacją. Podarunki spersonalizowane najlepiej oddadzą charakter uroczystości, ponieważ wygrawerowany napis zawsze będzie przypominał, czego dana rzecz dotyczy.

Złożone przyrzeczenia

Pamiątka chrztu dla chłopca powinna swoją treścią i wyglądem nawiązywać do chrztu świętego i przypominać o przyrzeczeniach złożonych przez rodziców chrzestnych. Dlatego doskonałym przykładem takiej pamiątki może być Pismo Święte ze specjalną dedykacją oraz platerowane srebrem obrazki przedstawiające anioły lub święte postacie. Na każdym takim przedmiocie powinna znaleźć się data oraz specjalna dedykacja i informacja, ze podarunek dotyczy sakramentu chrztu świętego. Tego rodzaju pamiątki przechowuje się przez całe życie.

Pamiątka chrztu dla chłopca z tej strony

Comments are closed.