Złote pierścionki zaręczynowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Wybór na rynku pierścionków zaręczynowych jest ogromny, ale największym powodzeniem już od lat cieszą się te wykonane z prawdziwego złota. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie tego niezwykłego podarku, aby był on piękną pamiątką dnia oświadczyn.

Rozmiar i styl złotego pierścionka

Bardzo ważną kwestią jest poznanie rozmiaru palca wybranki, można to zrobić, dokonując pomiaru średnicy innego należącego do niej pierścionka lub wprost pytając o rozmiar palca, co wiąże się jednak z ujawnieniem swoich planów i pozbawieniem oświadczyn elementu zaskoczenia.
Złote pierścionki zaręczynowe znajdziemy w różnych fasonach, modelach i stylach. Powinniśmy wybrać taki, który będzie nie tylko dopasowany do naszego gustu, ale będzie współgrał również z charakterem i stylem naszej przyszłej narzeczonej.

Pierścionek, z jakim kamieniem wybrać?

Złote pierścionki od Ergold są na tyle uniwersalne, że pięknie wyglądają w połączeniu z właściwie każdym kamieniem szlachetnym. Jednak najczęściej do tego rodzaju biżuterii dobiera się diamenty, które są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.
Możemy zastanowić się również nad innym, kolorowym kamieniem szlachetnym takim jak na przykład rubin, szmaragd czy szafir. Będzie to nietuzinkowy i oryginalny sposób na wyrażenie uczuć wobec najważniejszej dla nas osoby.

Jakość złota pierścionka i kamienia

złote pierścionki

Przed zakupem koniecznie sprawdź też próbę złota i certyfikat kamienia szlachetnego osadzanego w pierścionku. Najczęściej wybierane są złote pierścionki 585, co jest bardzo dobrą próbą złota dla biżuterii noszonej na co dzień. Dzięki odpowiedniej domieszce innych kruszców pierścionek zyskuje trwałość i odporność na długie lata.
Również kamienie szlachetne, a w szczególności diamenty, powinny posiadać certyfikaty autentyczności i jakości, które określają ich szlif, czystość, barwę i masę użytego kamienia.

Comments are closed.