Naszyjnik z literką – talizman i biżuteria

Biżuteria to dodatek, który może dopełnić praktycznie każdą stylizację. Noszona zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje dodaje oryginalności i dobrego smaku. Oczywiście należy ją również dobrać adekwatnie do sytuacji. Warto więc prześledzić aktualne trendy w tym zakresie. Obecnie na uwagę zasługuje klasyka, czyli naszyjnik z literką.

Klasyka dobrze znana, ale w nowym wydaniu

Naszyjnik z literką w biżuteryjnych trendach modowych pojawia się regularnie, ale zawsze wnosi coś nowego. Może różnić się zarówno pod względem samej stylistyki, wielkości, jak i dodatków, np. nie zawsze literka musi być zawieszona na złotym lub srebrnym łańcuszku. Niemniej zawsze jest to biżuteria spersonalizowana, ponieważ znaczenie litery dla każdego może być zupełnie inne.

Najbardziej klasyczny wariant to oczywiście delikatny srebrny lub złoty łańcuszek oraz literka, która zazwyczaj jest nieduża i gładka, ale może być znacznie większa i nieco bardziej fantazyjna, np. nawiązująca stylem do pisma gotyckiego lub kursywy. Literki mogą także różnić się pod względem wielkości. Są to szczegóły, o których decyduje osoba, która będzie taką biżuterię nosić.

Także sam łańcuszek może być bardzo różnie rozumiany. Obecnie naszyjnik z literką może być wykonany nie tylko ze srebra lub złota, ale także pereł lub kamieni, np. rodonitów lub być połączeniem metalu i pereł – możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki temu można uzyskać niepowtarzalne i piękne efekty.

Biżuteria spersonalizowana

Naszyjniki z literką to zawsze jakiś przekaz, nie zawiesza się przecież wybranej literki bez powodu, nie zawsze jest to także pierwsza litera swojego imienia lub partnera. Często jest to pierwsza litera imienia dziecka, a także emocji, które szczególnie cenione są przez osobę noszącą taką biżuterię, lub którym często ulegają. Literka na łańcuszku może wyrażać także zupełnie coś innego, bardziej osobistego, o czym wie tylko nosząca zawieszkę osoba. Tym samym naszyjniki z literką mogą być traktowane jako swoiste talizmany, a także być sposobem na wyrażenie siebie.

Comments are closed.