Jakie są rodzaje kamieni w pierścionkach zaręczynowych?

Oryginalny pierścionek zaręczynowy od renomowanego producenta, może być wykonany z białego albo żółtego złota. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się także pierścionki wykonane z platyny albo tytanu. Pamiętać należy także o tym, że oprócz samego kruszcu ogromną rolę odgrywa również kamień zatopiony w pierścionku.

Na jaki kamień postawić?

W chwili obecnej jednym z najpopularniejszych kamieni jest oczywiście diament. Bardzo wiele osób uważa, że każdy prawdziwy pierścionek zaręczynowy (https://sklep.diamor.pl/pierscionki-zareczynowe) koniecznie musi być ozdobiony dużym diamentem. Największym zainteresowaniem cieszy się okrągły szlif diamentu. Inwestując w pierścionek zaręczynowy z diamentem pamiętać należy o tym, aby dokładnie sprawdzić certyfikat wyrobu kamienia. Jeżeli sprzedawca nie oferuje certyfikatu, to najprawdopodobniej diament jest podrabiany. Ciekawą alternatywą dla diamentu, może okazać się także rubin, który jak powszechnie wiadomo jest symbolem miłości i boskiego miłosierdzia. Czerwona barwa kamienia kojarzy się również z trwałością uczucia.

Oryginalny szafir

Od kilku sezonów bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także pierścionki zaręczynowe z szafirem. Jak powszechnie wiadomo ten niebieski kamień jest oznaką czystości i nieśmiertelności, dlatego też doskonale pasuje do partnerskiego związku. Dla wielu osób szafir jest także kamieniem prawdy i sprawiedliwości. Szafir jest kamieniem o niesamowitych właściwościach duchowych, który potrafi naprawdę umocnić miłość.

Comments are closed.