Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Choć wielu panów uważa, że kupowanie pierścionka zaręczynowego to stosunkowo prosta sprawa, to jednak zaczyna robić się ona niezwykle skomplikowana, gdy przychodzi samemu kupić taki pierścionek. Na co trzeba szczególnie mocno zwracać uwagę i czym się kierować podczas poszukiwania idealnego pierścionka na zaręczyny?

Jaki budżet?

Na początek warto określić to, ile się posiada środków pieniężnych, które można przeznaczyć na pierścionek. Często bowiem okazuje się, że posiadane na ten cel pieniądze nie są zbyt wielkie i tym samym tworzone są pewne ograniczenia, jeśli chodzi o cechy i parametry pierścionka. Dobrym tego przykładem jest sytuacja, gdy zamiast złotego pierścionka zaręczynowego wybrany musi zostać taki, który wykonany jest z innego, nieco tańszego materiału niż złoto.

Jaki kolor pierścionka?

Przyjmując jednak, że budżet na ten cel jest na średnim lub wysokim poziomie, warto się zastanowić nad tym, jakiego koloru ma być użyte do produkcji danego pierścionka złoto. Oczywiście największą klasyką jest złoto żółte, lecz takie tradycyjne złote pierścionki zaręczynowe o tym kolorze, często są zastępowane złotem białym, a nawet różowym.

Jaki kamień?

Nie można oczywiście zapomnieć o najważniejszym elemencie każdego zaręczynowego pierścionka, czyli umieszczonym w nim kamieniu. Klasycznie przyjmuje się, że powinien to być diament, lecz nie jest to reguła, ponieważ wiele pań zamiast takiego kamienia znacznie bardziej woli znaleźć w swoim pierścionku rubin, tanzanit, czy też inny, równie atrakcyjny wizualnie jego rodzaj.

Comments are closed.