Do czego nosić złote pierścionki?

Akcesoria takie jak biżuteria mogą bardzo ładnie podkreślić strój. Wiele osób wręcz ubiera się zwyczajnie w bezpieczne kolory i wzory tylko po to, aby dobrać do tak prostego, bazowego stroju krzykliwą biżuterię. Jednak dla większości osób biżuteria stanowi skromny dodatek i ma tylko akcentować stylizację lub jest noszona, aby podkreślić status narzeczeństwa czy małżeństwa, jak noszenie obrączek. Ale same pierścionki nie zawsze muszą mieć takie znaczenie.


Złote pierścionki marko.pl

Złota biżuteria – do czego pasuje?

Warto wiedzieć, że kolor biżuterii dobiera się między innymi do karnacji. Nie da się ukryć, że złote pierścionki dość uniwersalnie pasują do dłoni, ale już srebrna biżuteria na bardzo jasnej skórze może sprawiać wrażenie zbyt jasnej. Natomiast złoto, zwłaszcza żółte dobrze wygląda u wszystkich.

Kolejna kwestia to sam strój. Na szczęście kolor złoty bardzo ładnie łączy się kolorystycznie z innymi barwami czy to z bielą, czernią, a nawet z neonowym różem. Dlatego nie musimy się obawiać, że złoty pierścionek nam nie będzie pasował kolorystycznie. Jeżeli jednak ubieramy wzorzyste tkaniny trzeba całą kompozycję choć przez chwilę przemyśleć.

Im mniej, tym lepiej

Mimo wszystko warto jednak trzymać się zasady: Im mniej się dzieje w ubraniu, tym więcej biżuterii można pokazać. Przy skromnym ubraniu na przykład czarna sukienka duża ilość biżuterii będzie wyglądać korzystnie. Jednakże ubrania w bogate wzory czy też nawet w metalicznych kolorach wymagają skromnej biżuterii, aby po prostu nie wyglądać kiczowato. Warto wtedy ubrać biżuterię o małym rozmiarze czy też sam pierścionek i kolczyki, aby nie wyglądać przesadnie.

Comments are closed.