Hej!
Na razie proszę tu nie wchodzić :)
tumblr_mgw9g6xVvv1rlz8yio1_1280

Workshopy u babci

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile zawdzięczacie własnym babciom?

Andrzej Tucholski z jestKultura tak. Napisał o tym nawet osobną notkę, poprzez którą bardzo pomysłowo nawiązał do tegorocznej edycji WOŚPu. Pamiętacie? Połowa kwoty z puszek poszła na leczenie starszych ludzi. Z notki natomiast, wyszedł niezły movement, który zainspirował mnie do napisania dzisiejszego postu:)

Chciałabym się  z Wami podzielić tym, czego nauczyłam się od mojej babci i czego mam nadzieję, jeszcze zdążę się nauczyć.

Bo widzicie, wracając myślami do czasów dzieciństwa jestem w stanie podsumować moje przejęte po babci umiejętności za pomocą czterech, krótkich myślników. Nauczyłam się:

– jak lepić pierogi,

– jak wywabić nawet najpaskudniejszą plamę,

– jak upiec domowe ciasteczka jej tajnego przepisu,

– jak wyhodować sałatę na balkonie :>

Jedyne czynności, które moja babcia wykonuje z perfekcją godną pozazdroszczenia, a o które (sama nie wiem dlaczego) ale nigdy nie miałam odwagi zapytać, to umiejętności krawiecko-manualne. Ostatnio strasznie mnie wzięło na te tematy, a że babcia jest bardzo energiczną jak na swój wiek osobą, sądzę że chętnie się zgodzi :)

Będę ją męczyć o zdradzenie:

– jak szydełkować like a boss

– jak szyć na maszynie

– no i oczywiście jak robić na drutach (so old-fashioned <3)

Tak sobie myślę, że te nasze babcie to cudowne osoby, które pomimo podeszłego wieku i czasem dziwnych, albo irytujących nas zwyczajów, mają mnóstwo do zaoferowania względem swoich wnuków (tych młodszych i tych dorosłych też :) Warto pamiętać ile im zawdzięczamy i ile jeszcze możemy sie od nich nauczyć.

No właśnie, jestem ciekawa…

A wy, czego nauczyliście się od swoich babć? :)

Karolina

4 Comments

 • Maja

  18.02.2013 at 21:16 Reply

  Na się nauczyłam jak celnie strzelić focha, i wbrew pozorom – nie trolluję! :)

  • Karolina Szpunar

   18.02.2013 at 21:17 Reply

   Jest to… przydatna umiejętność ;)

 • Kamila

  18.02.2013 at 21:50 Reply

  Jak robić pierogi! O tak! A z kulinariów to jeszcze jak zrobić drożdżówkę mistrzów i gotowane wileńskie pączki. Ale to wszystko to pikuś w porównaniu z skarbnicą obciachowych historii na temat rodziców z dzieciństwa/młodości <3

  • Karolina Szpunar

   19.02.2013 at 18:09 Reply

   Wileńskie pączki? O mamo! <3 A co do skarbnicy obciachowych historii na temat bliskich, to przybijam piąteczkę - to najlepsze opowieści pod słońcem :D

Post a Comment