Hej!
Na razie proszę tu nie wchodzić :)
Processed with VSCOcam with f2 preset

Jak chronić skórę i usta w zimie

Zima. To ta magiczna pora roku, kiedy skupiamy się na nawilżaniu skóry narażonej na chłód, wiatr i wszystkie paskudne przymrozki. Nie jest to zadanie proste, bynajmniej! Ale damy radę :) Pisałam niedawno notkę o tym, jak pielęgnować w zimie paznokcie (warto się z nią zapoznać, ma ładne zdjęcia) a dziś zapraszam na wpis jak ratować całą resztę “ciałka”.

W jaki sposób ochronić skórę zimą? Nawilżając! 

Ciało – balsamem z Neutrogeny. Skuszona norweskimi reklamami telewizyjnymi i oczywiście tajną norweską recepturą też, postanowiłam w końcu spróbować sławetny balsam do ciała, któremu nawet skandynawski chłód i wiatr nie straszne. I wiecie co? On działa :> Co więcej, bardzo fajnie i szybko wchłania się w skórę (czego nie można niestety powiedzieć o kremie do rąk tej samej firmy). Bardzo ładnie pachnie! Tak nienachalnie i przytulnie. Dosłownie zamieniam sie w piękną, długonogą blondynkę z drewnianej chatki nad brzegiem norweskiego jeziora. Jest fajnie.

Usta – pomadką z L’occitane. Jest to oficjalnie najlepsza pomadka do ust jakiej używałam. Zapach cudowny, wystarcza na długo, chroni wzorowo no i to opakowanie mmmm… Zdecydowanie mam słabość do L’occitane :)

Twarz – kremem Nivea Soft. Bez wątpienia ciężko o równie dobrze nawilżający krem do twarzy. Potwierdzą to nasi rodzice i dziadkowie – bo to taki swojski, rodzinny krem jest. No i ten zapach! Zapach dzieciństwa, bezpieczeństwa i Nivei. A dlaczego wybrałam akurat Soft? Możliwe że lubię być dodatkowo rozpieszczana :)

 

Winter is that time of the year when our skin tends to get drier because of the constant windy and snowy weather. We want to protect it but it’s not such an easy task! Recently I’ve written a post about protecting nails in winter (worth reading + photos are nice) and today I’ve prepared for you some of the new pro-tips how to take care of your skin in winter.

Best way to protect your skin in winter? Moisturize it! 

Body –  Neutrogena body balm. Tempted by Norwegian TV commercials and of course the secret, Norwegian recipe, I’ve finally decided to try the famous body balm from Neutrogena. And you know what? It works perfectly for me! It’s absorbing by skin easily (unfortunately you cannot say the same about their hand cream). It smells very nice, so unobtrusively and cosy. Definitely worth trying!

Lips –  L’occitane lip balm. It is oficially the best lip balm I’ve ever tried! Has a beautiful scent, it’s very sufficient, protects perfectly and the package looks so good! Guess I want stop adoring L’occitane for what they’re doing :)

Face – Nivea Soft face cream. It’s very hard to find a better face cream than this one. Our parents and grandparents used to use it, so it’s pretty well-known for everybody. And it has that caracteristic, scent which I’m associating with childhood and safety, don’t ya think? I really like it.

Winter Beauty 4

 

 

 

6 Comments

 • Iwona i Fado

  10.01.2014 at 08:57 Reply

  nie wolno zimą używać niczego nawilżającego, bo woda zawarta w kremie w zetknięciu z mrozem na dworze najzwyczajniej w świecie zamarza i rozsadza naczynka. Zimą należy skórę natłuszczać :)

  • Karolina Szpunar

   10.01.2014 at 13:21 Reply

   Wiesz, ja mam naturalnie skórę podatną na przetłuszczanie się, dlatego natłuszczanie (nawet w okresie zimowym) u mnie odpada. Ale masz rację z tymi naczynkami, warto o tym pamiętać! :)

 • Marta M.

  10.01.2014 at 13:56 Reply

  Ja kiedyś miałam balsam do ust z Neutrogeny i byłam nim zachwycona. Teraz przerzuciłam się na Carmex, który też jest świetny na zimę :) Muszę koniecznie wypróbować ten balsam do ciała, który polecasz :)

  • Karolina Szpunar

   10.01.2014 at 20:11 Reply

   O widzisz, to ja w takim razie muszę spróbować Carmex’a :) Daj znać jak już spróbujesz balsamu do ciała Neutrogena!

 • eve marie

  12.01.2014 at 00:29 Reply

  Ostatnio też się bardzo rozczulałam nad tym, że Nivea to zawsze będzie mi się kojarzyć z zimą w dzieciństwie, kiedy mama zawsze nakładała grubą warstwę tego kremu przed wyjściem na mróz. Ach co to były za czasy!

  • Karolina Szpunar

   13.01.2014 at 09:02 Reply

   Taaak! Dokładnie tak było ♥

Post a Comment