Hej!
Na razie proszę tu nie wchodzić :)
vsco_0-15

Pocztówka z Bawarii (Instagram mix)

Strzelam że większość z Was uwielbia podróżować :) Zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi i ich kultur brzmi tak pociągająco! Nie dziwię się Wam :)

followgram5

Rok temu, mieszkałam i studiowałam w Portugalii, a dokładniej w pięknym mieście na północy kraju, zwanym Porto. Nauczyłam się tam języka portugalskiego i co ciekawsze, przejęłam kilka zwyczajów od mieszkańców (chociażby nadmierną gestykulację podczas dyskusji:)). Wróciłam z Portugalii odmieniona! Poszerzyłam swoje horyzonty, zrozumiałam wiele niuansów kulturowych.

Od tamtej pory nie wyjeżdżałam nigdzie za granicę. Wolałam nadrobić zaległości z przyjaciółmi i rodziną – bardzo tego potrzebowałam.

A teraz budzę się w Berchtesgaden, małym, bawarskim miasteczku nieopodal austriackiej granicy. Spędzam tu ostatnie tygodnie wakacji  spacerując po lasach, szlakach górskich i zachwycając się naturą która z jednej strony onieśmiela, a z drugiej zachwyca. Mam nadzieję, że wystarczy mi miejsca w aparacie na te wszystkie widoki!

Dlatego na dziś przygotowałam dla Was coś extra – mix najlepszych moim zdaniem zdjęć, jakie udało mi się tu zrobić przy pomocy aplikacji Instragram. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i chociaż odrobinę pokażą jak cudownym miejscem jest Bawaria – mój nowy raj na ziemi :)

A już w ten poniedziałek możecie się spodziewać kolejnej porcji zdjęć, dodam że o wiele większej! To co, widzimy się! :)

 

I guess most of you love travelling. Seeing new places, meeting new people and getting know different cultures better- it all feels so good!

Last year I was living and studying in Portugal, being more precisely in the beautiful city of Porto. I’ve learned there the portuguese language, also many habits of natives (for example, the excessive gestures during the conversation ;)  – I left Portugal more experienced and open-minded I ever was!

Since then, I hadn’t travelled anywhere abroad. I felt like resting before another trip to different country, I also wanted to catch up with my friends and the family.

Now I woke up in Berchtesgaden, little, bavarian town near the austrian border. I’m spending my last weeks of holidays walking around, trekking and enjoying the nature which is here so impressive and inspiring! I hope I have enough storage on my camera to capture those moments ;)Obviously ou can expect many awesome photos soon!

For now here’s the mix of the best photos I’ve taken by Instragram. I hope you’ll like them as much as I do!

vsco_0-14

zdjęcie-15

zdjęcie-1

zdjęcie-2

zdjęcie-11

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

zdjęcie-16followgram5

 

3 Comments

 • Asia

  14.09.2013 at 19:47 Reply

  Raczej dobrze strzelasz ;)

  Chleb z kwiatkami wygrywa :) Czy smakuje też tak super, jak wygląda?

  • Karolina Szpunar

   15.09.2013 at 19:05 Reply

   Generalnie- jadalne kwiatki <3 :))
   Ale niestety nie powiem Ci jak smakuje chlebek, bo pożarłam go jedynie wzrokiem :<

 • eve marie

  19.09.2013 at 00:18 Reply

  świetne zdjęcia! Bawaria, Bawaria, Bawaria. To chyba tam gdzie kiedyś chcę pojechać. Bo są i góry i zamki, czyli to co kocham najbardziej.

Post a Comment