Hej!
Na razie proszę tu nie wchodzić :)
7dc2962e5ce211e291b222000a1f98fa_7

It’s… Instagram Time!

 

To moje ostatnie dni w Portugalii – szkoda, mogłabym tutaj zamieszkać na stałe. Nie chodzi mi wcale o ciepły klimat, to  mieszkańcy robią całą robotę. Bez względu na status społeczny, wykonywaną przez siebie pracę czy wiek, mają zawsze dobry humor. Gotują prawie tak dobrze jak moja babcia (a to nie lada osiągnięcie!) i przejawiają wrodzone uwielbienie dla sztuki (co chwilę organizowane są happeningi, koncerty, otwarte dni muzeów, workshopy). Nigdzie się nie spieszą, ale nie przesądzają też ze spóźnialstwem.

Cudny kraj, cudne Portugalczyki

Napiszę o nich więcej, obiecuję, ale  przyjemności powinno się dozować, więc nie ryzykujmy ;)

Zamiast tego, mam dla Was dużo zdjęć miasta w którym aktualnie mieszkam, czyli Porto (znajduje się na północy Portugalii i tak, dobrze kojarzycie, słynie z wina o tej samej nazwie – wina porto).

Wszystkie zdjęcia  zostały zrobione przeze mnie i pozostają moją własnością (wiecie jak jest, internety bywają groźne i trzeba się strzec).  Jeśli  macie ochotę na więcej ładnych rzeczy, to zapraszam na mój profil na instagramie, czyli o TU . Będzie mi jeszcze milej, jeśli dodacie mnie do obserwowanych :)

Miłego oglądania :)

 

 

 

 

 

 

 

 

To kulinarne cudo powyżej, to francesinha :)

Tak, zdecydowanie Porto jest moim ulubionym miastem. A jakie jest Wasze?

 

 

 

5 Comments

 • Gsk

  29.01.2013 at 17:37 Reply

  W Porto byłem raptem 2 dni i 3 noce. Wróciłem w ostatnią sobotę. Jestem ciągle zauroczony i już wiem, że kiedyś tam wrócę.
  Ps. Franchesinia, którą jadłem wyglądała trochę inaczej, jednak nie gorzej od twojej. Niestety jej smak nie jest czymś, oi chciałbym zapamiętać;)

  • Karolina Szpunar

   01.02.2013 at 21:50 Reply

   Francesinha ma specyficzny smak, to prawda ;) Ale jakaś inna, portugalska potrawa smakowała Ci bardziej, czy nieszczególnie? :P Ja jestem fanką pataniscas z dorsza, ale niestety nie zrobiłam im zdjęcia (tak byłam zajęta pałaszowaniem).

 • Łukasz

  01.02.2013 at 14:15 Reply

  Piękne zdjęcia :)

  PS. Chcemy nowy wpis!

  • Karolina Szpunar

   01.02.2013 at 21:44 Reply

   Dziękuję :)
   Przygotowuję małe zmiany na blogu – są warte czekania, słowo daję!

 • Majka

  07.02.2013 at 22:25 Reply

  Ale prześlicznie i tak ciepło, słonecznie, ale bez przesady. Okropnie zazdroszczę, bo bym sobie pohasała pod chmurką, bez czapki i szalika rzecz jasna.

Post a Comment