Hej!
Na razie proszę tu nie wchodzić :)
Processed with VSCOcam with g3 preset

Get some colours on

Ten spędziłam wprawdzie na doleczaniu mojego przeziębienia (jak podobnego uniknąć dowiecie się tu), ale za to w jakim stylu!

Kojarzycie tę starą metodę na udrażnianie dróg oddechowych przy pomocy solanek? Właśnie coś takiego sobie dziś zafundowałam! :) W Konstancinie Jeziornej, pięknej miejscowości nieopodal Warszawy, znajdują się sławne tężnie, drugie najstarsze w Polsce zaraz po Ciechocinku.

Już kiedyś zastanawiałam się, czy taka kuracja coś daje. A jeśli daje, to w jakim stopniu. Dziś miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze i nie żałuję!

Z pewnością pojedyncza wizyta w solankach nie wystarczy, żebym pozbyła się problemu z przeziębieniem, ale zdecydowanie ułatwiło mi to oddychanie. Czuję się jak po solidnej inhalacji, z tym że zamiast miski z wodą miałam do czynienia z 6 metrowymi “inhalatorium”, więc no.

Doszłam do wniosku, że jeżdżenie do uzdrowisk typu Konstancin Jeziorna, czy Ciechocinek nie musi być wcale niefajne i obciachowe. Pomijając fakt, że jedziemy tam żeby sie wyleczyć a nie polansić, to chociażby w Konstancinie jest mnóstwo uroczych miejsc, bajeranckich rezydencji i modnych knajp. Naprawdę, spędziłam dziś przecudowny dzień w uzdrowisku do którego niejeden raz chciała pojechać moja babcia ;) I zero obciachu!

Poniżej zamieszczam zdjęcia z dzisiejszej wycieczki :)

God, I love weekends!

This one I’ve spent recovering from my cold (how to prevent caughting one you can find out from here) but in a really stylish way!

Do you to know this old method to clean your respiratory system using graduation towers? That’s exactly what I’ve done today :) There are some (very old ones!) located in Konstancin-Jeziorna, a beautiful place near Warsaw, but I used to not belie in this curation. I’ve definitely changed my mind after today!

Of course I’m not decieving myself that one visit will help me recover totally, but it has made me easier to breathe (which I’ve found pretty cool, after days without smelling anything). My personal impression was that I’m doing kind of a regular inhalation over there, with a tiny, little difference …. I’m using 6 meter towers instead of one bowl of boiling water.

From now on, I believe that visiting resort towns located near mineral springs can be pretty cool. For example in Konstancin-Jeziorna there are many green zones, beautiful places and fancy restaurants, where you can spend time with your friends. You can really spend such a good time there, as I did today! Even though my grandmother loves going to places like that ;)

I’ve posted some of today’s trip below. Feel free to look at them and see you soon! :)

Processed with VSCOcam with c1 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

 All photos are mine

skirt: Reserved // coat: ZARA // hat: Sfera // sweater: OYSHO

4 Comments

 • Paulix

  26.10.2013 at 21:35 Reply

  Przesliczne zdjecia, zwlaszcza to ostatnie :)

  • Karolina Szpunar

   26.10.2013 at 21:41 Reply

   Dziękuję! ♥

 • Magda

  26.10.2013 at 22:18 Reply

  Och! Jesień powinna się zarumienić i zawstydzić – tak pięknie jest pokazana u Ciebie.

  • Karolina Szpunar

   26.10.2013 at 22:30 Reply

   Ojej :> Nie wiem jak Jesień, ale ja się rumienię – taki miły komentarz! Dziękuję :)

Post a Comment